Dragi rădășeneni, dragi români În aceste clipe, de trăire autentică românească, toate gândurile noastre se îndreptă spre evenimentul istoric din 1 decembrie 1918. Simțim cu toții momente de profundă încărcătură emo ...
![Mesajul primarului Neculai Perju la Ziua Națională a României](https://www.comunaradaseni.ro/wp-content/uploads/2016/12/primar-neculai-perju-745x450.jpg)
Dragi rădășeneni, dragi români În aceste clipe, de trăire autentică românească, toate gândurile noastre se îndreptă spre evenimentul istoric din 1 decembrie 1918. Simțim cu toții momente de profundă încărcătură emo ...